Przed adopcją | Schronisko Bełchatów
Logo

Przed adopcją

Gdy masz już w głowie wykreowany obraz Twojego przyszłego przyjaciela oraz rozwiałeś wszelkie wątpliwości dotyczące chęci posiadania czworonoga, przygotuj się na jego przyjęcie.

Wyposażenie, czyli co powinieneś mu zapewnić?

Zabierasz do domu nowego członka rodziny. Bez względu czy przeznaczysz mu rolę stróża, czy towarzysza codzienności, powinieneś zadbać o jego życiową przestrzeń. Legowisko, kojec lub buda będą jego nowym domem i miejscem, gdzie będzie czuł się bezpieczny. W domu najlepiej sprawdzają się obszerne legowiska wykonane z bawełny o wysokich brzegach – można je swobodnie prać w pralce. Legowisko ustaw w miejscu ciepłym, bez przeciągów, z oparciem przy ścianie. Jeśli Twój pies będzie przebywał na dworze, niezbędna będzie solidna buda lub kojec z budą. Kojec powinien być odpowiednio duży, z wysokim ogrodzeniem, najlepiej na podmurówce. Buda powinna być na tyle duża, aby pies mógł w niej stanąć i zmieniać swobodnie pozycję. Najlepiej jeśli buda jest dwukomorowa lub osłonięta przynajmniej jedną dodatkową ścianką, chroniącą przed wiatrem. 

Dwie miski – to kolejny niezbędnik Twojego nowego pupila. W jednej z nich musisz zapewnić mu stały dostęp do świeżej wody – zwłaszcza w upalne dni, w drugiej natomiast pokarm. Ilość posiłków podawanych psu zależna jest od jego wielkości oraz wieku. Szczeniaki mają zazwyczaj większe zapotrzebowanie energetyczne niż psy dorosłe. Możesz karmić psa na przemian karmą suchą lub mokrą oraz samemu przygotowywać mu posiłki. Obroża, smycz, szelki i kaganiec – ich rodzaj będzie uzależniony zarówno od temperamentu psa, jak i jego wielkości.

Adopcja psa ze schroniska wymaga podpisania zobowiązania adopcyjnego oraz uiszczenia opłaty – według cennika.(link do cennika) Do schroniska przyjdź ze smyczą oraz obrożą. Psy wydawane są wyłącznie osobom dorosłym po okazaniu dowodu osobistego.

600 185 657